Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 11.12.2018, 17:06

Бібліотека

У жовтні 2018 році Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек У Голубинській ЗОШ І-ІІ ступенів відбувався під гаслом

"Шкільна бібліотека- центр творчого розвитку дитини"

.

В цьому році місячник присвячений 100-річчю від дня народження видатного українського педагога-гуманіста XX століття, вченого зі світовим ім'ям, Героя Соціалістичної Праці, члена-кореспондента АПН СРСР, кандидата педагогічних наук, директора школи, публіциста, дитячого письменника Василя Олександровича Сухомлинського (1918–1970).

«Ви живете серед людей. Кожен ваш вчинок, кожне ваше бажання позначаються на людях... Робіть так, щоб людям, які оточують вас, було добре», — писав відомий український педагог і письменник Василь Олександрович Сухомлинський.

У плані місячника відбулося багато цікавих заходів  та презентацій. Учні школи та вчителі мали можливість взяти участь у них участь. Всі щодня знайомилися з цікавою інформацією виховного змісту, що відповідало зазначеній темі дня.

Місячник  шкільної бібліотеки відкрився загальношкільною лінійкою, на якій було оголошено план його проведення
В рамках місячника було проведено бесіду, зокрема;
Бесіди «Дітям про В. О. Сухомлинського», «Криниця людської мудрості В. О. Сухомлинського»,  «Як виховати  творчого читача»;
Протягом місячника також у шкільній бібліотеці діяла постійна виставка , присвячена 100 річчю Василя Сухомшлинського :» Десять не можна», « Василь Сухомлинський-великий педагог, Людина з великої букви», цитати та вислови з сторінок книг письменника.У  шкільній  бібліотеці також була представлена віртуальна виставка книг Василя Сухомлинського з  коротким змістом .

З  учнями 5 класу було проведено бібліотечну бесіду-віртуальну подорож «Історія одного життя»( Подорож до Країни Радості й Добра)

(до 100 -річчя від дня народження українського педагога, письменника, В.О.Сухомлинського)

Старшокласники провели цікаву форму роботи-круглий стіл « Василь Сухомлинський-Велика особистість»  9-класники представили свої презентації до теми,а, зокрема :»Василь Сухомлинський-життя і творчість» «Василь Сухомлинський-педагогічна діяльність», «НУШ та Василь Сухомлинський» «!Поради батькам, учням, вчителям» та інші.
  Не менш цікавою та повчальною виявилась бібліотечна виховна година з учнями  6 класу «Наслідуючи творимо..»(презентація та обговорення  книги В.Сухомлинського «Серце віддаю дітям»)

Крім того, під час проведення місячника з учнями 1-2 класів було проведено екскурсії-ознайомлення із шкільною бібліотекою. Бібліотекар школи Безик Ж.В. ознайомила школярів з поняттями «абонемент», «формуляр». «книжкова виставка».

Цікаво було організовано та проведено між учнями-читачами шкільної бібліотеки конкурс  «Самий активний читач» і «Самий читаючий клас» , переможцем виявилися учні  7 класу.
За традицією, в ході місячника  здійснено рейди-перевірки стану підручників по класах, проведено ряд бесід про правила користування і зберігання навчальної літератури.

Для бібліотекаря було важливим створити атмосферу зацікавленості,щоб водночас донести до дітей потрібну інформацію. Цю мету було досягнуто, оскільки діти покидали бібліотеку, сповнені емоцій.

проведення місячника шкільних бібліотек
у  Голубинській  ЗОШ  І-ІІ ступенів

2018 н.р

«Шкільна бібліотека- центр творчого розвитку дитини»

Зміст заходу

Клас

Дата проведення

Відповідальний

Примітка

Відкриття місячника шкільних бібліотек

Безик  Ж.В.

класні керівники

Урок – екскурсія до шкільної бібліотеки. «Рада знайомству, мій юний читачу»

Організація книжкових виставок   до 100-річчя від дня народження                    В. О. Сухомлинського – «Василь Сухомлинський – дітям»,                         «Великий педагог,  великий Добротворець», «Його вічний слід на землі»;

Бібліотекар

Організація виставок творчих робіт учнів: «Я – творча дитина»,  «Мистецтво, що випромінює радість», «Шедеври маленьких умільців», «Мозаїка творчих ідей», «Власні ручки роблять модні штучки», «Карнавал яскравих барв»;

04- 13.10

Безик  Ж.В.

Конкурсів дитячих ілюстрацій до оповідань та казок                                                      В.О. Сухомлинського «Малюю улюблену казку»,  «Казка на кінчику пензля»;конкурс  учнівських творів за  оповіданнями Сухомлинського

12-20.10.

Вчителі української мови та літератури, вчитель образотворчого мистецтва, бібліотекар

Круглий  стіл «Розвиток творчих здібностей учнів  засобами шкільної бібліотеки»;

Бібілотекар

Бібліотечний урок – екскурсія  на тему:«Мандрівка до книжкового містечка»

Бібліотекар

Екскурсії до районної  дитячої  бібліотеки

Інформаційний брифінг «У гармонії з собою і світом»;

Подорож до Країни Радості й Добра

Рейд  перевірки підручників

09.-13.10

актив бібліотеки

Проведення конкурса

«Самий активний читач» і «Самий читаючий клас»

Актив бібліотеки

Бібліотечний театр «Казки театрального королівства»

Класні керівники

Бібліотекар

Відзначення кращих читачів бібліотеки, які долучилися до організації та проведення місячника.

Актив бібліотеки

бібліотекар

Бібліотекар :          Безик Ж.В.

«  Грудень 2018  »